IMAGE

هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم

نطنز - مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم.

IMAGE

اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در نطنز به دام پلیس افتادند

نطنز - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نطنز گفت: اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در آزادراه نطنز - کاشان به دام پلیس افتادند.

IMAGE

طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز در دست تدوین است

نطنز - شهردار نطنز گفت: پیش نویس طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز آماده و در دست تدوین است.

IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

رشد بیش از چهار برابری کشت زعفران طی ۱۰ سال اخیر در نطنز


نطنز- رئیس اداره جهاد کشاورزی نطنز گفت: طی ۱۰ سال اخیر شاهد رشد بیش از چهار برابری کشت زعفران در شهرستان نطنز بوده ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا مهدی بادی ظهر پنجشنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: فعالیت های اصلی جهاد کشاورزی در حوزه توسعه کشت گیاهان دارویی شامل دو بخش است که بخش اول مربوط به تحقیقات تجاری سازی دسته ای از کشت گیاهان دارویی موجود در طبیعت است که تاکنون تجاری سازی نشده و بخش دوم مربوط به توسعه کشت گیاهانی است که نتیجه بررسی های بخش اول است.

وی تصریح کرد: پیرامون توسعه کشت گیاهان دارویی، به عنوان نمونه می توان به گیاهانی از قبیل زعفران، گل محمدی، زیره سبز، نعنای فلفلی و قدومه اشاره کرد که در این بین سطح زیر کشت زعفران طی ۱۰ سال اخیر، نرخ رشدی بیش از چهار برابر داشته است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نطنز ادامه داد: همچنان رتبه شهرستان نطنز در تولید زعفران در جایگاه نخست استان است که از مهمترین دلایل رغبت کشاورزان به سمت کشت زعفران، ارزش اقتصادی آن و نیاز کم این گیاه به آب است.

وی تأکید کرد: یکی از مهمترین مسائل در کشت گیاهان دارویی سالم و ارگانیک بودن آن است، چراکه تولید گیاهان دارویی با استفاده از سموم و کودهای شیمیایی موجب از بین رفتن ارزش و خواص دارویی گیاه می شود که جهاد کشاورزی روی مسئله توسعه ارگانیک کشت گیاهان دارویی برنامه ریزی جدی دارد.

مهدی بادی با اشاره به کشت گل محمدی و فعالیت کارگاه های عرقیجات افزود: سطح زیر کشت گل محمدی در شهرستان حدود ۹۰ هکتار است که با توجه به نیاز آبی کم این گیاه، سرعت افزایش کشت آن در کنار کشت سایر گیاهان دارویی مانند نعنا، زیره، شاتره و از این نوع گیاهان موجب احداث هفت کارگاه سنتی تولید عرقیجات شده و در کنار این کارگاه های سنتی، در حوزه صنایع تبدیلی مجوز فعالیت یک واحد نیمه صنعتی و نیز یک واحد صنعتی بسته بندی محصولات کشاورزی صادر شده که فعالیت خود را در سال جاری آغاز خواهند کرد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه توسعه کشت گیاهان دارویی همراه با افزایش اشتغالزایی در این حوزه همراه است سعی شد، علاوه بر تسهیلات اعطایی از سوی سایر دستگاه ها در راستای اشتغالزایی، جهاد کشاورزی نیز تسهیلات اعطایی از محل اعتبارات تخصیصی را برای کشت گیاهان دارویی در اولویت قرار دهد که علاوه بر این با هماهنگی هایی که با نیروی مقاومت بسیج ناحیه نطنز به عمل آمد بیش از ۹۰ درصد تسهیلات اعطایی در حوزه اقتصاد مقاومتی در محور تولید گیاهان دارویی از جمله زعفران و گل محمدی به متقاضیان داده شد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان نطنز درباره آموزش و ترویج کشت گیاهان دارویی در سطح شهرستان نطنز، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزشی توسط جهاد کشاورزی بطور مستقیم و نیز برگزاری کارگاه های آموزشی بطور غیر مستقیم و با همکاری سایر نهادها و دستگاه ها از جمله هلال احمر، بهزیستی و کمیته امداد زمینه آموزش همگانی کشت گیاهان دارویی در نقاط مختلف شهرستان را فراهم آورده است.

وی در پایان یادآور شد: با مذاکراتی که با اداره آموزش و پرورش شهرستان نطنز انجام شد، رشته گیاهان دارویی در هنرستان ها دایر شد که تاکنون ۳۰ نفر از این رشته فارغ التحصیل شده اند و به کشت گیاهان دارویی مشغول هستند.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری