IMAGE

کاهش بی‌سابقه میزان بارندگی طی 53 سال گذشته در نطنز

نطنز- رئیس اداره هواشناسی نطنز گفت: میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری در نطنز، به حدی افت کرده که در 53 سال گذشته بی‌سابقه بوده است....

IMAGE

فتنه اخیر در جهت پایمال کردن خون شهدای مقاومت پایه‌گذاری شد

نطنز- امام‌جمعه موقت نطنز گفت: این فتنه اخیر در جهت پایمال کردن خون شهدای مقاومت به‌ ویژه شهید حججی را پایه‌گذاری شد و عربستان می‌خواست شکست‌های مفتضحانه خود در منطقه را سرپوش بگذارد و حتی در اظهارات خودشان این آرزو را د...

IMAGE

مسجد جامع نطنز در انتظار ثبت جهانی است

نطنز - سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: مجموعه مسجد جامع نطنز در انتظار ارزیابان یونسکو برای ثبت جهانی است.

IMAGE

ورودی شهرک ولیعصر(عج) نطنز گلباران می شود

نطنز- بنا به درخواست های مکرر مردمی، شهرداری نطنز عملیات زیباسازی، ایجاد فضای سبز و نصب المان در ورودی شهرک ولیعصر(عج) این شهر را از چند روز گذشته آغاز کرد....

IMAGE

حماسه 9 دی مصداق آتش به اختیاری مردم بود

نطنز- امام جمعه شهرستان نطنز گفت: یکی از مصادیق بارز آتش به اختیار، حماسه 9 دی 88 بود که در آن مردم به صحنه آمدند و همه نقشه‌های شوم آمریکا و صهیونیست را نقش بر آب کردند....

تلاش برای بازگشت به دوران طلایی در مرکز فنی و حرفه ای نطنز

نطنز- مرکز آموزش فنی و حرفه ای نطنز از ابتدای امسال با تکیه بر رویکرد جدید سازمان و بر پایه شعار سال جدید، تلاش خود در تولید محتوای آموزشی جدید مبتنی بر ایجاد اشتغال را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است.

 

به گزارش صاحب نیوز، سازمان فنی و حرفه ای تنها متولی آموزش مهارت، کاهش نرخ بیکاری و آماده کردن افراد جویای کار برای ورود به بازار کار و ایجاد اشتغال است و این شاخص ها باعث شده است تا توسعه آموزش های فنی و حرفه ای در کشور بیش از پیش ضرورت پیدا کند.

 

ارتقای کیفیت آموزشی، رضایت مشتریان و ذینفعان، افزایش مشتریان، بهبود مستمر آموزش و ارتقای بهره وری از جمله موارد مهم در چرخه مدیریت و کیفیت آموزش فنی وحرفه ای است.

 

مرکز فنی و حرفه ای شهرستان نطنز مجموعه ای است که در دوران طلایی خود طلایه دار آموزش های مختلف به اقشار و سنین مختلف بود و نتایج خوب آموزش های آن، ظهور عده ای از جوانان شاغل در بخش های مختلف شهرستان شد، و بعد ها بنا به دلایلی این مرکز مدت ها درگیر رکود و انفعال شد.

 

ابراهیم روح اللهی رئیس مرکز فنی حرفه ای نطنز به مناسبت هفته مهارت و آموزش های فنی و حرفه ای، در گفتگو با خبرنگار آوای نطنز از تلاش برای بازگشت این مرکز به دوران طلایی خود در پنج ماه تصدی مدیریت این مرکز سخن گفت.

 

 

 

وضعیت مراکز برادران و خواهران از نظر فیزیکی چگونه است؟

 

مراکز برادران و خواهران مدتی به ساختمانی منفعل تبدیل شده بود که از لحاظ وضعیت ساختمان و نبود مربی و عدم برگزاری دوره ها در عمل از کار افتاده به شمار می رفت.

 

 

 

دور جدید فعالیت ها از چه زمانی آغاز شد؟

 

دور جدید فعالیت های فنی حرفه ای نطنز را از اسفندماه ۹۵ آغاز و در اوایل با یک مربی شروع کردیم چراکه استخدام مربی و به کارگیری نیروی حق التدریس برای مرکز ممکن نبود و خوشبختانه در مرحله ای مجوز به کارگیری مربیِ بدون هزینه داده شد و ما توانستیم افراد داوطلب، دلسوز و دارای مهارت را به عنوان مربی رایگان جذب کنیم.

 

نحوه تعامل با دیگر نهادها و ارگان ها بعد از تصدی امور به دست شما چگونه است؟

 

برای ایجاد یک تعامل خوب ارتباط ویژه ای با خبرنگاران و اصحاب رسانه برقرار کردیم و توانستیم به واسطه آن ها به نحو مطلوبی فعالیت های آموزشی خود را تبلیغ کنیم.

 

با شرکت ها و ادارات هم تعامل خوبی برقرار و تفاهم نامه هایی با ارگان ها و نهادهای مختلف از جمله بنیاد شهید، بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نیروی انتظامی، بسیج و غیره منعقد شده است.

 

این تفاهم نامه ها چه مزیت هایی دارند؟

 

مزیت های این تفاهم نامه استفاده از پتانسیل های مختلف فنی حرفه ای در زمینه های مختلف و دوری از موازی کاری ادارات، نهادها و ارگان ها است که البته در تفاهم نامه با مسئولان بسیج سازندگی مقرر شد دوره های زیر نظر این ارگان نیز با همکاری فنی حرفه ای برگزار شود.

 

همچنین تلاش می شود تا با همکاری با دهیار روستای ابیانه و همچنین مدیر هتل این روستای تاریخی، دوره های هتل داری، گردشگری و احیای آموزش دوخت لباس های سنتی و ملزومات آن به دلیل وجود ظرفیت هتل ها و توریست های خارجی، برگزار شود.

 

برای تحقق شعار سال با نام «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» این مرکز چه برنامه هایی را در دستور کار دارد؟

 

امسال هدف اصلی برگزاری دوره های مرکز اشتغال زایی است و در بدو امر به دلیل نزدیکی فصل بهار، دوره پرورش زنبور عسل برگزار شد که امکانات آن توسط حسن فخری استاد کلاس و یکی از فعالان این عرصه در استان اصفهان تامین شد و بعد هم وی قول داد کسانی که بخواهند وارد این عرصه شوند را حمایت خواهد کرد.

 

مرکز آموزش فنی و حرفه ای نطنز از ابتدای امسال با تکیه بر رویکرد جدید سازمان و بر پایه شعار سال جدید، تلاش خود در تولید محتوای آموزشی جدید مبتنی بر ایجاد اشتغال را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است و با تقویت بخش خصوصی نیز در مسیر اقتصاد مقاومتی، توانسته  قدم های موثری بردارد.

 

 

 

چه مشکلاتی برای پیشبرد اهداف پیش روی مرکز وجود دارد؟

 

یکی از مشکلات، برگزاری کلاس های مختلف با ظرفیت مجاز است و البته انتقاداتی هم به عدم برگزاری بعضی کلاس ها می شود که در اینجا باید پاسخ دهم حداقل داوطلب های شرکت کننده در این کلاس ها باید ۱۲ نفر باشد و خیلی از کلاس هایی که مد نظر ما هستند به همین دلیل تشکیل نمی شوند.

 

آیا تنوع در برگزاری کلاس های مهارت آموزی وجود دارد؟

 

تنوع در برگزاری کلاس ها از ویژگی های این مرکز است و شامل رشته هایی چون کارگاه برق صنعتی، plc، لوازم خانگی، جوشکاری، مکانیک، راهنمایی گردشگری و هنرهای دستی و غیره می شود و در صورت واگذاری رستوران به بخش خصوصی، آموزش آشپزی و کار در رستوران نیز در برنامه ها قرار می گیرد.

 

وضعیت آموزش در مرکز برادران چگونه است؟

 

آموزش های این مرکز به چند قسمت تقسیم می شود که آموزش صنوف از جمله نانوایی و آموزش های فنی و آموزش در صنایع یکی از اقسام این آموزش است و در این دوره ها نیز از مربیان خبره استفاده شود.

 

آموزش دیگر هم به صنایع داخل خود شرکت برگزار کننده مربوط می شود که جا دارد از همکاری اداره صنعت و شرکت های جهان صادرات، بهار، دلتا پاک و نساجی تهران برای همکاری برای برگزاری این نوع آموزش ها قدردانی شود.

 

علاقه مندان برای شرکت در کلاس های آموزشی چقدر هزینه پرداخت می کنند؟

 

دوره های خود مرکز فنی حرفه ای رایگان است و تنها مبلغ ۵۳ هزار ریال بابت ثبت نام دریافت می شود.

 

 

 

وضعیت فعالیت های آموزشگاه های زیر مجموعه در شهرهای شهرستان چگونه است؟

 

آموزشگاه فنی و حرفه ای در بادرود نیز با رشته های خدمات کامپیوتری، خیاطی و صنایع دستی فعال شد و امروزه در رشته های مختلف اقدام به برگزاری دوره ها می کند.

 

دوره های خواهران  نیز در حال حاضر در آموزشگاه های آزاد برگزار می شود که این آموزشگاه ها زیر نظر مرکز فنی و حرفه ای نطنز قرار دارند و اگر آموزشگاه های آزاد رشته ای را برگزار کنند دیگر امکان برگزاری آن به شکل رایگان در مرکز فنی حرفه ای نیست.

 

شرط تاسیس آموزشگاه های آزاد چیست؟

 

یکی از شروط اصلی این است که مربی و مسئول باید دوره فنی  و حرفه ای را گذرانده باشد و مجوز لازم را از مرکز اخذ کرده باشد.

 

توصیه شما به جوانان و نوجوانان چیست؟

 

امیدواریم نوجوانان و جوانان شهرستان نطنز با استقبال از آموزش های مهارتی این مرکز، بارقه امید را در دل تلاشگران این عرصه دوچندان کرده و آینده ای پربار را برای خود رقم بزنند.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

ایمیل:natanznews.ir@gmail.com

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری