IMAGE

هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم

نطنز - مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم.

IMAGE

اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در نطنز به دام پلیس افتادند

نطنز - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نطنز گفت: اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در آزادراه نطنز - کاشان به دام پلیس افتادند.

IMAGE

طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز در دست تدوین است

نطنز - شهردار نطنز گفت: پیش نویس طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز آماده و در دست تدوین است.

IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

ورود گردشگران به روستای تاریخی ابیانه نطنز در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع است

نطنز- دهیار روستای تاریخی ابیانه از توابع شهرستان نطنز گفت: طبق مصوبه شورای تامین این شهرستان، ورود گردشگران در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به این روستا ممنوع است.

به گزارش نطنز نیوز به نقل از ایرنا، محمد عادلی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: بر همین اساس از ورود گردشگران در روزهای شنبه و یکشنبه (تاسوعا و عاشورا) به مقصد ابیانه ممانعت می شود.
وی با اشاره به حضور گسترده اهالی ابیانه در روزهای تاسوعا و عاشورا و تکمیل ظرفیت روستا، افزود: در این شرایط روستا آمادگی ارائه خدمات مطلوب به گردشگران را ندارد، گردشگران داخلی باید روزهای دیگری را برای دیدن از این روستا انتخاب کنند.
دهیار روستای ابیانه در خصوص حضور گردشگران خارجی که برای دیدن آئین عاشورا و تاسوعا به این روستا سفر می کنند، نیز گفت: شمار آنان کم است و این گردشگران پیشتر هتل یا مکانی اقامتی را در این روستا رزرو کرده اند و مقدمات پذیرایی از آن‌ها فراهم است.
وی همچنین یادآوری کرد: برای گردشگران داخلی هم که از قبل محل اقامتی را در روستای ابیانه رزرو کرده اند، مشکلی پیش نخواهد آمد.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان روستای ابیانه نگران هستند با توجه به ازدیاد جمعیت در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی، نتوانند از گردشگرانی که بدون برنامه‌ریزی به به این روستا می آیند، پذیرایی کنند.
عادلی با اشاره به شروع آئین های عزاداری سنتی در ابیانه با حضور مردم بومی این روستا از اول محرم تاکنون، افزود: حضور اهالی بومی روستای ابیانه از سراسر کشور در روز عاشورا افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه آئین ذاکری‌خوانی در محله یسمون به عنوان نخستین طلیعه برنامه‌های عزاداری در ابیانه از شب اول محرم آغاز شده و تا شب عاشورا ادامه خواهد داشت، گفت: مراسم‌ اصلی نیز طبق روال هر سال جریان دارد.
عادلی همچنین به انجام مستندنگاری کامل آئین‌های عاشورا و تاسوعا در ابیانه از سوی پایگاه میراث فرهنگی ابیانه خبر داد و گفت: امسال این مستندنگاری بطور دقیق انجام می‌شود.
وی با اشاره به تهیه پرونده ثبتی سه آئین «شده‌برداری»، «ذاکری‌خوانی» و «طلوع‌خوانی» توسط این پایگاه، ابراز امیدواری کرد: با استفاده از مستندنگاری که امسال از این آئین‌ها انجام می‌شود، در فهرست میراث ملی ناملموس به ثبت برسد.
دهیار روستای ابیانه گفت: آئین «ذاکری خوانی» از شب اول محرم تا شب عاشورا برگزار می‌شود، آئین «طلوع‌خوانی» در صبح روز عاشورا و آئین «شده‌برداری» نیز در روز تاسوعا در روستای تاریخی ابیانه برگزار خواهد شد.
تاکنون «نخل گردانی» و «جغجغه زنی» از جمله آئین‌هایی محرم در روستای ابیانه در فهرست میراث ملی ناملموس به ثبت رسیده‌ است.
روستای تاریخی ابیانه در فاصله 40 کیلومتری شهر نطنز و در دامنه رشته های کوه های کرکس قرار دارد.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری