IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

IMAGE

راه اندازی نخستین "میز خدمت حضوری" در نطنز

نطنز-فرماندار نطنز گفت: میز خدمت حضوری با هدف ارایه خدمات بهینه و به موقع و آسان به ارباب رجوع در نطنز راه اندازی شد.

IMAGE

نیازهای حوزه ورزش نطنز تأمین می‌شود

نطنز - وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به اعتبارات پیش بینی شده اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، نیازهای حوزه ورزش نطنز تأمین می‌شود....

IMAGE

ضرورت تخصیص اعتبار ویژه برای ورزش نطنز/ بانوان نطنزی فضای ورزشی ندارند...

نطنز- نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص فضای ورزشی برای بانوان هم در شهرستان نطنز با کمبود مواجه هستیم و امیدواریم فضای ویژه‌ای برای ورزش خانم‌ها اختصاص پیدا کند....

۷ اثر تاریخی در روستای ابیانه نطنز ثبت ملی می شود

نطنز- مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: در نشست شورای ثبت ملی آثار تاریخی استان اصفهان پرونده ثبتی ۷ اثر تاریخی در ابیانه نطنز جهت ثبت ملی تهیه شده است.

<b><b><b><b><b><b><b><b><b>ابیانه</b></b></b></b></b></b></b></b></b> <b><b><b><b><b><b><b>نطنز</b></b></b></b></b></b></b>

به گزارش نطنز نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ در نشست شورای ثبت ملی آثار تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان و اعضا، با موضوع ثبت آثار تاریخی در روستای ابیانه شهرستان نطنز و همچنین شهرستان چادگان برگزار شد.
در این نشست فریدون اللهیاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان ضمن تاکید بر لزوم ساماندهی ورود انبوه گردشگران به روستای ابیانه، اظهار داشت: تلاش داریم تا با تدوین طرح جامع گردشگری روستای ابیانه، از یکسو از آثار منحصر به فرد تاریخی این روستا حفاظت کرده و از سوی دیگر به دنبال بهره مندی هر چه بهتر گردشگران از آثار تاریخی و جاذبه های منحصر به فرد طبیعی این روستای تاریخی باشیم.
وی همچنین تاکید کرد: در راستای حفاظت از میراث گران سنگ و غنی روستای ابیانه، در نشست امروز وضعیت ۷ اثر تاریخی در این روستا که داخل عرصه ثبتی ابیانه است بررسی و با اکثریت آرا طرح تهیه پرونده این آثار جهت ارسال به شورای عالی ثبت ملی آثار تاریخی کشور به تصویب رسید.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: کارشناسان ارشد شورای ثبت آثار تاریخی استان اصفهان براساس این مصوبه، پرونده های خانه های تاریخی حکیم زاده، میرزائی(ماه پری)، ابوالقاسمی، حسن نعیمی، میرزائی و همچنین بنای تاریخی چهار صفه خانقاهی و مسجد یوسمان را جهت ثبت ملی این آثار تهیه خواهند کرد.
روستای ابیانه در ۴۰ کیلومتری شمال غربی شهرستان نطنز، در دامنه کوه کرکس، واقع شده است.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری