IMAGE

هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم

نطنز - مدیر آموزش و پرورش نطنز گفت: هزینه های جاری مدارس را با دریافت وجه نقد از اولیاء تامین می کنیم.

IMAGE

اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در نطنز به دام پلیس افتادند

نطنز - فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نطنز گفت: اعضای باند ۱۳ نفره قاچاقچیان در آزادراه نطنز - کاشان به دام پلیس افتادند.

IMAGE

طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز در دست تدوین است

نطنز - شهردار نطنز گفت: پیش نویس طرح جامع اقدام مشترک بافت قصبه نطنز آماده و در دست تدوین است.

IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

طرح جامع ویژه حفاظت از بافت تاریخی ابیانه نطنز تدوین می‌شود

نطنز - مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان گفت: طرح جامع ویژه حفاظت از بافت تاریخی روستای ابیانه نطنز تدوین می‌شود.

<b><b><b><b><b><b><b>ابیانه</b></b></b></b></b></b></b> <b><b><b><b>نطنز</b></b></b></b>

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، فریدون الله یاری با اعلام این مطلب اظهار داشت: روستای تاریخی ابیانه یکی از منحصر به فرد ترین بافت های تاریخی را در میان روستاهای کشور به خود اختصاص داده و واجد ارزش های منحصر به فرد فراوانی است به گونه ای که هم اینک این روستا نامزد ثبت در فهرست میراث جهانی قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: تدوین طرح های جامع و اسناد بالادستی نقش اساسی در حفاظت از بافت های تاریخی ایفا می کند، لذا با توجه به اینکه در زمینه حفاظت از بافت های تاریخی کشور، ارگانها و نهادهای متعددی موثر هستند، تهیه و تدوین طرحی که با در نظر گرفتن تمامی قواعد و قوانین میراثی و قواعد سایر ارگانها هماهنگ باشد و به سندی جامع برای همگان تبدیل شود بسیار مفید و ضروری خواهد بود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: با در نظر گرفتن مجموعه ارزش های تاریخی و فرهنگی روستای تاریخی ابیانه، تهیه طرح جامع و ویژه جهت حفاظت از بافت این روستا با درخواست اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در دستور کار شورای عالی معماری و شهرسازی کشور قرار گرفته است تا به این ترتیب با تدوین این طرح حفاظتی، گامی ارزشمند در راستای حفاظت از این روستای تاریخی برداشته شود.

وی درباره روند تدوین سایر طرح های حفاظتی این روستا بیان کرد: خوشبختانه تا کنون مطالعات ارزشمندی با محوریت پژوهشکده میراث فرهنگی کشور، اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان و پایگاه ملی ابیانه تهیه شده است که این طرح ها مبنای تدوین طرح جامع و ویژه کشوری قرار خواهد گرفت، با این وصف با تکیه بر طرح های تدوین شده پیشین، مطالعاتی در حوزه های مختلف شناخت و حفاظت بافت تاریخی در تکمیل این طرح در دستور کار شورای عالی معماری قرار می گیرد.

اللهیاری با اشاره به سایر ویژگی های این طرح جامع یادآور شد: در این طرح جامع، حریم منطقه فرهنگی ابیانه به روز رسانی شده است و این طرح پس از تدوین در پرونده ثبت جهانی این روستا جهت ارائه به شورای جهانی ثبت، قرار داده خواهد شد.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری