IMAGE

200 تن «تحفه نطنز» امسال روانه بازار می‌شود

نطنز - مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: امسال ۲۰۰ تن محصول درجه یک گلابی نطنزی روانه بازار می‌شود.

IMAGE

نحوه انتخاب سرپرست فرمانداری نطنز شبیه یک شبیخون به وحدت بود

نطنز- رئیس شورای اسلامی شهرستان نطنز گفت: نحوه انتخاب سرپرست فرمانداری نطنز شبیه یک شبیخون به وحدت بود.  

IMAGE

مرمت قنوات نطنز با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال

نطنز- مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: مرمت قنوات نطنز با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد در حال اجراست.

IMAGE

مسئولان رسیدگی به قنوات خسارت دیده نطنز را در اولویت قرار دهند

نطنز- نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: مسئولان استان اصفهان رسیدگی و جبران خسارت وارد شده بر قنوات حوزه انتخابیه نطنز و قمصر را در اولویت قرار دهند....

IMAGE

طرح تولید عسل در امامزاده احمد (ع) نطنز اجرایی شد

نطنز- رئیس اداره اوقاف نطنز گفت: در سال «رونق تولید» طرح تولید عسل در امامزاده احمد (ع) نطنز اجرایی شد.

پشت پرده دروغ مانور در سایت اتمی نطنز/ واقعیت زمان برگشت‌پذیری به قبل از برجام

نطنز - مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز گفت: پشت پرده مانور بزرگ در سایت نطنز انهدام کل باتری‌خانه سایت نطنز بود که بازرسان آژانس انرژی اتمی نیز حضور داشتند و این اتفاق مربوط به سال 93 است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمد مهدی‌زاده شامگاه شنبه در جلسه بررسی خروج آمریکا از برجام و راهکارهای مقابله با آن به جلسات پیشین خود با دانشجویان و به آیه‌ای از قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: شهدا زندگان هستند و آن‌ها که رفته‌اند و مرده‌اند ما زندگان زندگی دنیایی هستیم.

وی که ابتدای صحبت‌هایش را با موضوعات اخلاقی آغاز کرد به روند و مسیر زندگی عادی دنیایی انسان‌ها اشاره کرد و افزود: خداوند به ما اختیار داده است و به واسطه همین نعمتی که در اختیار ما قرار داده است در روز قیامت حساب آن را از ما خواهد کشید.

مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز ادامه داد: زمانی به هوش می‌آییم و متوجه دعوت‌های خداوند می‌شویم که شاید دیگر فایده‌ای نداشته باشد.

وی به تلاش‌های شهید احمدی روشن برای بهبود زیرساخت‌های سایت نطنز علیرغم مخالفت‌هایی که با حضورش در سایت بود، اشاره کرد و به جهاد شهید احمدی روشن و چند نفر دیگر برای دستیابی به غنی‌سازی 20 درصد که منجر به بازدارندگی شدید برای جمهوری اسلامی شده بود، اشاره کرد.

*احمدی روشن یکی از 4 جوانی بود که در دستیابی به غنی‌سازی 20 درصد مؤثر بود

مهدی‌زاده با بیان این‌که در زمان دستیابی به غنی‌سازی 20 درصدی اورانیوم و نفوذ عناصر بیگانه به مجموعه، هر لحظه احتمال از بین رفتن و عقیم شدن کل کار بود و باز همان جوان‌ها چند دستگاهی را بومی‌سازی کردند که تنها چند کشور فناوری ساخت آن را در اختیار داشتند تا جلوی نفوذ دشمن و خباثت‌های آن‌ها را بگیرند.

وی در ادامه باز هم سمت و سوی صحبت‌های خود را به مباحث اخلاقی سوق داد و دانشجویان را به بهره‌گیری کامل از ظرفیت ماه مبارک رمضان دعوت و خاطرنشان کرد: خداوند در ماه مبارک رمضان پای شیاطین را غل و زنجیر می‌کند و مبادا با گناهانمان این زنجیر را از پای شیاطین باز کنیم.

مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز با بیان این‌که مرکز فناوری هسته‌ای غنی‌سازی است و اگر از غنی‌سازی به تولید برق برسیم قیمت برق حدود یک‌دهم مبلغ فعلی است و البته این تنها مزیت غنی‌سازی نیست بلکه بازدارندگی دومین مزیت غنی‌سازی اورانیوم است.

*فناوری ساخت سانتریفیوژ 10 برابر کل فناوری کشور است

وی با نمایش تصویری از یک سانتریفیوژ و اشاره به چرخش بیش از 60 هزار دوری هر سانتریفیوژ در دقیقه، تکنولوژی چنین محصولی را بسیار پیچیده دانست و متلاشی شدن یک سانتریفیوژ را ورود تنها چند مولکول هوا به داخل فضای خلأ سانتریفیوژ دانست و فناوری سانتریفیوژها را 10 برابر کل فناوری کشور معرفی کرد.

مهدی‌زاده در ادامه بیان کرد: در روتور سانتریفیوژ بعضی از بخش‌ها ابعادی در حد میکرون دارد که رسیدن به فناوری تولید چنین محصولی در چنین ابعادی نیازمند ابزار خاصی است که منجر به غنی‌سازی می‌شود.

وی فناوری به کار رفته در ساخت ماشین‌های سانتریفیوژ را ده‌ها و صدها برابر فناوری موجود در ساخت موشک و ساخت قطعات خودرو دانست و مطرح کرد: قابلیت چنین فناوری در ایران وجود داشت که 20 هزار سانتریفیوژ ایران گواه این مدعاست.

مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز تولید چنین محصولی با دقت میکرون و ریزتر را نیازمند انسان‌هایی دانست که قد علمی آن‌ها چندین برابر این فناوری باشد که بتوانند به آن دست یابند و ادامه داد که حدود 8 سال قبل از برجام در شهرهای مختلف ایران ظرفیت و زیرساخت تولید قطعات برای 150 هزار سانتریفیوژ مورد نظر رهبر معظم انقلاب را ایجاد کردند.

وی در ادامه این سؤال را مطرح کرد: با وجود چنین فناوری که به ما قدرت بازدارندگی می‌داد پس چرا برجام را قبول کردیم، برجامی که پس از امضا تمام قراردادهایی که با دانشگاه‌ها برای رسیدن به 150 هزار سانتریفیوژ منعقد شده بود را ملغی کرد.

*پشت پرده مانور بزرگ در سایت نطنز

مهدی‌زاده با اشاره به برگزاری مانور بزرگ هسته‌ای در سالروز شهادت شهید احمدی روشن در سایت نطنز، اضافه کرد: خبری که اصل آن چیز دیگری است و آن انهدام کل باتری‌خانه سایت نطنز بود که صالحی آن را مانور می‌خواند و این در حالی است که بازرسان آژانس انرژی اتمی نیز حضور داشتند و این اتفاق مربوط به سال 93 است.

وی که به استناد روایات، فتنه‌های آخرآلزمانی را چون ابر بهاری می‌داند که زود تمام می‌شود اما باعث فهمیدن خیلی چیزها می‌شود، برجام را نیز فتنه‌ای دانست که موریانه این توافق‌نامه را خورده است و برخی بی‌جهت تلاش می‌کنند تا با آن چند کشور  مذاکره کنند و این به معنای اتمام کار است.

*برای برگشت پذیری در بهترین شرایط بین 15 تا 20 سال زمان نیاز است

وی در ادامه به صحبت‌های رهبر معظم انقلاب اشاره کرد که فرمودند رژیم صهیونیستی 25 سال آینده را نخواهد دید و این در حالی است که ایشان چند روز پیش نیز آزادی فلسطین را سنت الهی دانستند که آمریکا و دیگران هم هیچ غلطی نمی‌توانند در مقابل آن انجام دهند.

مدیرعامل اسبق سایت اتمی نطنز در پایان برگشت پذیری ایران به شرایط پیش از برجام را در صورتی که اراده کافی باشد و مجموعه انقلابی بر سر کار باشد نیازمند حدود 15 تا 20 سال زمان دانست و گفت: تأسیسات هسته‌ای را با لگد جمع کردند و این به این معناست که این تأسیسات دیگر کاربردی نخواهد بود.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری