IMAGE

200 تن «تحفه نطنز» امسال روانه بازار می‌شود

نطنز - مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: امسال ۲۰۰ تن محصول درجه یک گلابی نطنزی روانه بازار می‌شود.

IMAGE

نحوه انتخاب سرپرست فرمانداری نطنز شبیه یک شبیخون به وحدت بود

نطنز- رئیس شورای اسلامی شهرستان نطنز گفت: نحوه انتخاب سرپرست فرمانداری نطنز شبیه یک شبیخون به وحدت بود.  

IMAGE

مرمت قنوات نطنز با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال

نطنز- مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: مرمت قنوات نطنز با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد در حال اجراست.

IMAGE

مسئولان رسیدگی به قنوات خسارت دیده نطنز را در اولویت قرار دهند

نطنز- نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: مسئولان استان اصفهان رسیدگی و جبران خسارت وارد شده بر قنوات حوزه انتخابیه نطنز و قمصر را در اولویت قرار دهند....

IMAGE

طرح تولید عسل در امامزاده احمد (ع) نطنز اجرایی شد

نطنز- رئیس اداره اوقاف نطنز گفت: در سال «رونق تولید» طرح تولید عسل در امامزاده احمد (ع) نطنز اجرایی شد.

اجرای سامانه های نوین آبیاری در ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی نطنز


نطنز- مدیر جهاد کشاورزی نطنز گفت: تاکنون بیش از دو هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی نطنز به سامانه های نوین آبیاری تجهیز شده که در سال جاری ۷۰۰ هکتار دیگر به این مقدار اضافه خواهد شد.

به گزارش نطنز نیوز به نقل از مهر، عبدالرضا مهدی بادی ظهر سه شنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: در راستای مدیریت مصرف آب، سال گذشته بیش از ۲۵ میلیارد ریال از اعتبارات ملی برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار و کم فشار در بخش کشاورزی شهرستان هزینه شده است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اعم از زراعی و باغی به سامانه های نوین آبیاری مجهز شد که در مجموع سطح زیر کشت شهرستان که مجهز به سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشار شده بود، به بیش از دو هزار و ۶۰۰ هکتار رسید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نطنز افزود: برای پیاده سازی طرح های نوین آبیاری که در راستای سیاست مدیریت و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی است، علاوه بر کمک های دولتی مبالغی نیز به صورت تسهیلات بانکی و یا آورده شخصی متقاضیان در این پروژه ها سرمایه گذاری شده است.

وی گفت: امسال هم برای اجرای سامانه های نوین آبیاری در سطح ۷۰۰ هکتار در سطح شهرستان نطنز برنامه ریزی شده است و در صورت وجود متقاضی برابر دستور العمل های مربوطه هیچ گونه محدودیت اعتباری در این زمینه وجود ندارد که امیدواریم کشاورزان برای تجهیز اراضی باقی مانده همکاری کنند.

مهدی بادی در پایان تأکید کرد: شهرستان نطنز هم مانند سایر نقاط استان با بحران آب و خشکسالی روبروست که برای کاهش مصرف آب و مدیریت صحیح منابع آبی، علی رغم استفاده از سیستم های آبیاری تحت فشار و کم فشار باید اصلاح الگوی کشت توسط کشاورزان بیش از پیش جدی گرفته شود و کشت محصولات با نیاز آبی پایین را جایگزین محصولات با مصرف آب بالا کرد.

 

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری