IMAGE

32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است

نطنز- رئیس اداره میراث فرهنگی نطنز با اشاره به اینکه 32 اثر از آثار نطنز در لیست انتظار ثبت ملی است از تایید کارشناسان تهران بر لیاقت ثبت جهانی بافت محله افوشته و بافت محله قصبه در این شهرستان خبرداد....

IMAGE

اهدای تراکتور از خیری به منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

نطنز- خیر دوستدار محیط زیست در قالب نذر طبیعیت تراکتوری را به منطقه حفاظت شده کرکس شهرستان نطنز اهدا کرد.

IMAGE

راه اندازی نخستین "میز خدمت حضوری" در نطنز

نطنز-فرماندار نطنز گفت: میز خدمت حضوری با هدف ارایه خدمات بهینه و به موقع و آسان به ارباب رجوع در نطنز راه اندازی شد.

IMAGE

نیازهای حوزه ورزش نطنز تأمین می‌شود

نطنز - وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به اعتبارات پیش بینی شده اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان، نیازهای حوزه ورزش نطنز تأمین می‌شود....

IMAGE

ضرورت تخصیص اعتبار ویژه برای ورزش نطنز/ بانوان نطنزی فضای ورزشی ندارند...

نطنز- نماینده مردم شهرستان نطنز و بخش قمصر در مجلس شورای اسلامی گفت: در خصوص فضای ورزشی برای بانوان هم در شهرستان نطنز با کمبود مواجه هستیم و امیدواریم فضای ویژه‌ای برای ورزش خانم‌ها اختصاص پیدا کند....

غاز عملیات مرمتی خانه تاریخی سورگاه افوشته نطنز

نطنز- حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز از آغاز عملیات مرمتی خانه تاریخی سورگاه افوشته نطنز با اختصاص 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی خبر داد.

به گزارش نطنز نویز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز در این خصوص گفت:خانه تاریخی سورگاه یکی از بناهای تاریخی ارزشمند متعلق به دوره تیموری (600 سال) است و از نادر خانه های تاریخی باقیمانده با این قدمت در کشور محسوب می شود و موقعیت قرارگیری و تزیینات منحصر به فرد این خانه تاریخی بر ارزش و اهمیت آن افزوده است.

یزدانمهر ادامه داد: این خانه تاریخی دارای مالکیت شخصی می باشد و مالک خانه در راستای حفظ و حراست و مرمت این اثر اقدامات موثر زیادی را انجام داده است که جای تقدیر دارد.

یزدانمهر افزود: با توجه به جایگاه و ویژگی های خاص خانه تاریخی سورگاه، طی چند ماه گذشته توسط مالک خانه طرح مرمت و ساماندهی بنای سورگاه به یکی از بهترین مشاورین کشور واگذار شد و با دستور کار مشاور مرمت بنا با تخصیص 500 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی آغاز گردید.

یزدانمهر پاکسازی، استحکام بخشی دیوارهای خشتی، پی بندی، طرح برداری از سقف ها و لنگه های باقیمانده، سبک سازی، دیوارچینی خشتی و اجرای سقف را از جمله اقدامات در راستای مرمت و بازسازی این خانه تاریخی برشمرد.

خانه تاریخی سورگاه با شماره 9050 درتاریخ 82/3/10 درفهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری