IMAGE

کاهش بی‌سابقه میزان بارندگی طی 53 سال گذشته در نطنز

نطنز- رئیس اداره هواشناسی نطنز گفت: میزان بارش‌ها در سال زراعی جاری در نطنز، به حدی افت کرده که در 53 سال گذشته بی‌سابقه بوده است....

IMAGE

فتنه اخیر در جهت پایمال کردن خون شهدای مقاومت پایه‌گذاری شد

نطنز- امام‌جمعه موقت نطنز گفت: این فتنه اخیر در جهت پایمال کردن خون شهدای مقاومت به‌ ویژه شهید حججی را پایه‌گذاری شد و عربستان می‌خواست شکست‌های مفتضحانه خود در منطقه را سرپوش بگذارد و حتی در اظهارات خودشان این آرزو را د...

IMAGE

مسجد جامع نطنز در انتظار ثبت جهانی است

نطنز - سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: مجموعه مسجد جامع نطنز در انتظار ارزیابان یونسکو برای ثبت جهانی است.

IMAGE

ورودی شهرک ولیعصر(عج) نطنز گلباران می شود

نطنز- بنا به درخواست های مکرر مردمی، شهرداری نطنز عملیات زیباسازی، ایجاد فضای سبز و نصب المان در ورودی شهرک ولیعصر(عج) این شهر را از چند روز گذشته آغاز کرد....

IMAGE

حماسه 9 دی مصداق آتش به اختیاری مردم بود

نطنز- امام جمعه شهرستان نطنز گفت: یکی از مصادیق بارز آتش به اختیار، حماسه 9 دی 88 بود که در آن مردم به صحنه آمدند و همه نقشه‌های شوم آمریکا و صهیونیست را نقش بر آب کردند....

غاز عملیات مرمتی خانه تاریخی سورگاه افوشته نطنز

نطنز- حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز از آغاز عملیات مرمتی خانه تاریخی سورگاه افوشته نطنز با اختصاص 500 میلیون ریال از محل اعتبارات ملی خبر داد.

به گزارش نطنز نویز به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ حسین یزدانمهر سرپرست اداره میراث فرهنگی شهرستان نطنز در این خصوص گفت:خانه تاریخی سورگاه یکی از بناهای تاریخی ارزشمند متعلق به دوره تیموری (600 سال) است و از نادر خانه های تاریخی باقیمانده با این قدمت در کشور محسوب می شود و موقعیت قرارگیری و تزیینات منحصر به فرد این خانه تاریخی بر ارزش و اهمیت آن افزوده است.

یزدانمهر ادامه داد: این خانه تاریخی دارای مالکیت شخصی می باشد و مالک خانه در راستای حفظ و حراست و مرمت این اثر اقدامات موثر زیادی را انجام داده است که جای تقدیر دارد.

یزدانمهر افزود: با توجه به جایگاه و ویژگی های خاص خانه تاریخی سورگاه، طی چند ماه گذشته توسط مالک خانه طرح مرمت و ساماندهی بنای سورگاه به یکی از بهترین مشاورین کشور واگذار شد و با دستور کار مشاور مرمت بنا با تخصیص 500 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات ملی آغاز گردید.

یزدانمهر پاکسازی، استحکام بخشی دیوارهای خشتی، پی بندی، طرح برداری از سقف ها و لنگه های باقیمانده، سبک سازی، دیوارچینی خشتی و اجرای سقف را از جمله اقدامات در راستای مرمت و بازسازی این خانه تاریخی برشمرد.

خانه تاریخی سورگاه با شماره 9050 درتاریخ 82/3/10 درفهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

اضافه کردن نظر

نظرات حاوی توهین،تهمت و یا دروغ تایید نمی شوند.


کد امنیتی
تازه سازی

http://almasan.persiangig.com/image/taze/hampaye%20rahbarim.jpg

محل تبلیغات شما

تماس با ما

تماس با ما

مدیر سایت: مجتبی کریم زاده

ایمیل:natanznews.ir@gmail.com

تلفن تماس: 09139618902

فرم تماس با ما

 

درباره ما

 

پایگاه خبری نطنز نیوز در  سوم مرداد ماه سال 1386 تاسیس شد.در ابتدا تحت قالب یک وبلاگ اطلاع رسانی تاسیس و سپس تحت عنوان یک وبلاگ خبری به فعالیتش ادامه داد. بعد از آن به عنوان یک سایت جامع خبری در میان رسانه های فضای مجازی قرار گرفت.

 

 

اپلیکیشن نطنز نیوز

logo-samandehi

اوقات شرعی

اخبار تصویری